, kas iš tikrųjų yra sąmoningi santykiai?
Опубликовал: Ajjana, 14-11-2024, 21:59, Психология 3-его тысячелетия / Pagalba sau / литовский, 46
Taigi, kas iš tikrųjų yra sąmoningi santykiai?
Tai romantiški santykiai, kuriuose abu partneriai jaučiasi įsipareigoję siekti tikslo, o šis tikslas yra augimas. Individualus augimas. Kolektyvinis augimas kaip pora. Augimas, kuris daro pasaulį geresne vieta.
Šiuo metu dauguma žmonių užmezga santykius, kad patenkintų savo asmeninius poreikius. Tai gali veikti kelerius metus, bet galiausiai santykiai žlunga ir dėl to liekame nepatenkinti.
Tačiau kai du žmonės susitinka su ketinimu augti, santykiai siekia kažko daug didesnio nei pasitenkinimas. Partnerystė tampa evoliucijos kelione, o du asmenys turi galimybę plėstis daugiau, nei galėtų vieni. Dėl to kyla gilus pasitenkinimas ir ilgalaikis pasitenkinimas.
Taigi, jei esate tas, kuris jaučiasi pašauktas perkelti savo romantiškos meilės patirtį į kitą lygį, toliau pateikiamos keturios savybės, apibūdinančios tai, ką reiškia būti sąmoninga pora. Sveiki atvykę į sąmoningų santykių kelią. Tai naujo lygio meilė...
1.
Sąmoninga pora neprisirišusi prie santykių rezultato – augimas pirmiausia.
Neprisirišimas prie santykių rezultato nereiškia, kad jums nerūpi, kas atsitiks! Tai taip pat nereiškia, kad neturite fantazijų apie tai, kaip klostysis santykiai.
Tai reiškia: esate labiau pasiryžę augti, o ne tam, kad santykiai „veiktų“.
Realybė tokia, kad mes čia tam, kad augtume. Fiziškai, protiškai, emociškai ir dvasiškai. Kai augimas sustoja, mes automatiškai jaučiame, kad kažkas nutiko ne taip. Nes turi. Be augimo mes neatliekame savo sielos tikslo.
Deja, santykiai šiandien labiau slopina augimą nei jį sustiprina. Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl mums nesiseka romantiška meilė.
Norime, kad mūsų partneriai elgtųsi tam tikru būdu, slopiname save, kad patiktume kitiems, ir netrukus pasijuntame maži, prislėgti ir sumišę, kuo tapome. Dėl to santykiai neišvengiamai jaučiasi tarsi narve, iš kurio norime ištrūkti. Tačiau apgailėtina tiesa yra tokia: mes patys save įkalinome.
Sąmoninga pora labiau už viską vertina augimą, nes žino, kad tai yra santykių išsaugojimo paslaptis. Nors augimas yra baisus (nes nukelia mus į nežinią), pora noriai siekia plėtros, net rizikuodama peraugti santykius. Dėl to santykiai palaiko natūralų gyvumo jausmą, o meilė tarp poros taip pat.
2.
Kiekvienas santykių žmogus yra įsipareigojęs turėti savo s#*t.
Sąmoningos poros žino, kad mes visi turime žaizdų iš praeities, ir supranta, kad šios žaizdos neišvengiamai atsiras, ypač santykiuose. Kitaip tariant, jie tikisi jaustis palikti, įstrigę, atstumti, nepastebėti ir bet kokio kito baisaus jausmo, kuris kyla, kai glaudžiai susiejame su kitu žmogumi.
Daugelis iš mūsų vis dar tiki, kad santykiai turi jaustis tik gerai, o kai iškyla blogi jausmai, kažkas nutiko siaubingai. Šioje situacijoje nepastebime, kad šie niūrūs jausmai kyla dėl mūsų pačių klaidingo modelio! Šios problemos kyla ne dėl mūsų partnerių; juos sukelia mūsų įsitikinimai.
Sąmoninga pora nori pažvelgti į savo praeities ir dabarties santykių problemas, nes žino, kad susidūrę su šiomis įsitikinimų sistemomis jie gali išsivystyti į naują santykių tikrovę. Disfunkciniai modeliai išnyks, bet tik tada, kai pirmiausia prisiimsime už juos atsakomybę.
3.
Visi jausmai yra sveikintini ir joks vidinis procesas nėra smerkiamas.
Sąmoninguose santykiuose yra vietos jausti bet ką. Negana to, yra vietos išreikšti tuos jausmus ir fantazijas savo partneriui. Tai nervinga teritorija... tai padaryti nėra lengva. Tačiau tai taip pat vienas iš labiausiai gydančių dalykų, kuriuos galime patirti partnerystėje.
Retas atvejis yra visiškai sąžiningas apie tai, kas esate, ir pasitempti, kad leistumėte savo partneriui padaryti tą patį. Jums gali nepatikti tai, ką girdite; Tiesą sakant, tai gali sukelti jūsų pragarą. Bet jūs esate pasirengęs būti suaktyvintas, jei tai reiškia, kad jūsų partneris gali būti autentiškas.
Kaip jau sakiau, esame įpratę formuotis ir keisti save, kad patiktume žmonėms, kuriuos mylime, nes nenorime, kad jie nustotų mus mylėti! Tai užgniaužia meilę iš mūsų ryšių.
Vienintelis pasirinkimas yra radikalus sąžiningumas: atskleisti savo dalis, kuriomis sunku pasidalinti, ir leisti savo partneriams daryti tą patį. Tai leidžia jaustis žinomai, matomai ir tikrai supratai – derinys, kuris automatiškai sustiprins jūsų meilę.
4.
Santykiai – tai vieta, kur galima praktikuoti meilę.
Meilė galiausiai yra praktika. Priėmimo, buvimo šalia, atleidimo ir širdies ištempimo į pažeidžiamas teritorijas praktika.
Kartais į meilę žiūrime kaip į tikslą. Visą laiką norime to piko jausmo, o kai jo nėra, nesame patenkinti tuo, kokie santykiai tapo. Mano galva, čia trūksta visos meilės esmės.
Meilė yra kelionė ir tyrinėjimas. Tai rodo visus įvairius jūsų santykių niuansus ir klausiate savęs: ką čia veiktų meilė? Atsakymas kaskart bus skirtingas, todėl jūs augsite taip, kaip niekada anksčiau neturėjote!
Sąmoninga pora yra įnirtingai įsipareigojusi būti meilės įsikūnijimu. O per jų atsidavimą ir praktiką meilė pasireiškia jų gyvenime ir santykiuose taip, kaip jie anksčiau net neįsivaizdavo.
- Shelly Bullard